Türkçe | English | Deutsch | Pусский


SIK SORULAN SORULAR


REZERVASYON:

Nasıl online rezervasyon yapabilirim? 

SunBilet.com sitesinde ana sayfada bulunan uçak arama bölümünden yada tüm fırsatlar sayfasından, gitmek istdeğiniz havaalanı yada şehri seçerek, rezervasyon işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Hangi ülkelere/şehirlere online rezervasyon yaptırabilirim?

Rusya,Kazakistan,Ukrayna,Avrupa ve tüm şehirlerine uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz.

replika saat
paykasa
astropay

astropay

Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?

İlk uçuşa en az 1 gün en fazla 7 gün kala, online rezervasyon yapabilir ve biletinizi elektronik ortamda düzenleyebilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmak istediğim uçuşunuzda neden yüksek ücretli sınıflarda yer varken, düşük ücretli sınıflarda yer bulamıyorum? Ve bu ücret farklılığı neden kaynaklanmaktadır? 

Uçuşlarımızda; aynı kabin içerisinde, sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir fark olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süreye, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığına bağlı olarak farklı ücretler uygulanabilmektedir. Bu farklı ücretlerin yer aldığı sınıflar için, istatistiklere dayalı olarak, seferde farklı kapasiteler ayrılmaktadır. Herhangi bir ücretin yer aldığı sınıf için ayrılan kapasite, o sefere fazla talep olması nedeniyle dolabilmekte, ancak diğer sınıflarda farklı ücretlerden yer bulunabilmektedir.

Sınıf neyi temsil etmektedir?

Sınıf, uçulacak olan kabin ve aynı kabin içerisinde sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir farklılık olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süre, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığı vb. gibi unsurlar göz önünde bulundurularak, çeşitlendirilmiş ücretler için ayırılan kapasite gruplarını temsil etmektedir.

Teyit yaptırmazsam rezervasyonum iptal olur mu?

Teyit edilmesi gereken uçuşlar için, rezervasyonunuzun teyidini yaptırmazsanız, rezervasyonunuzun iptal olma olasılığı bulunmaktadır.

Eğer uçuşumda bir değişiklik meydana gelirse haberdar edilecek miyim?

İlgili birimlerimiz rezervasyonunuzda bulunan kontakt numaralarından size ulaşarak değişikliği bildirecek ve gerekirse alternatifler sunacaklardır. Bunun yanısıra; sms ve email yolu ile bilgilendirileceksiniz. Konfirmasyon için +90 242 324 8 324 numaralı Çağrı Merkezimize bildirimde bulunmanız istenebilecektir.

Web sitenizde kredi kartı bilgilerimi girmeden, uçuşta yer olup olmadığını ve ücreti öğrenebilir miyim?

SunBilet.com ana sayfaya bulunan tüm fırsatlar sayfasında ücret ve yer durumunu görebilirsiniz.

Yurtdışına Çıkışlarda Harç Pulu Uygulaması nedir? 

30.03.2007 tarih ve 26478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “1 Seri No’lu Yurt Dışına Çıkış Harcı Hakkında Kanunun Uygulanmasına Dair Genel Tebliğ” çerçevesinde 01.04.2007 tarihinden itibaren T.C pasaportu ile yurt dışına çıkış yapan yolculardan 15 TL harç alınacaktır.

Eğer rezervasyon yapmak istediğim tarih için yer yoksa, sistem başka bir tarih önerecek mi?

İstediğiniz tarih de uçuş yoksa, gelen arama ekranında , yakın tarihler için alternatif uçuşları görebileceksiniz.

Kaç Kilo Bagaj hakkım var?

Her yetişkin yolcu için 20 kilogram bagaj ve  havayolunun insiyatifinde 6 ile 8 kilogram el bagajı hakkı bulunmaktadır

BİLETLEME-İNDİRİMLER-ÖDEME

Promosyonel ücretleriniz var mı?

Evet. Promosyonel ücretlerimizi, web sitemizdeki tüm fırsatlar sayfasından takip edebilirsiniz.

Web sitenizden rezervasyonumu gidiş dönüş olarak yapabilir miyim?

Online Bilet bölümünde rezervasyon yaparken, gidiş-dönüş seçeneğini seçerek, rezervasyonunuzu gidiş-dönüş olarak yapabilirsiniz.

Bilet ücreti kredi kartımdan hemen çekilecek mi?

Rezervasyon detaylarınızın "3D güvenli Ödeme" ekranında onaylanmasının ardından, kredi kartınızdan bilet ücreti tahsil edilecektir.

Uçak Biletimi nasıl alabilirim?

Ödeme onayından sonra,bilet sistemimiz,uçak biletinizi belirttiğiniz e-posta adresinize gönderecektir.Ulaşmayan biletler için , lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

Online rezervasyon yaparken başka birisinin kredi kartını kullanabilir miyim? Web sitenizden kendimden başka kişiler için de bilet alabilir miyim?

Ödemenin yapılacağı kredi kartı sahibi, rezervasyonunuzdaki yolculardan biri olmak zorunda değildir.Buna ek olarak internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan kimlik doğrulama sistemi 3D secure kullanılarak satın alınan biletler için de kredi kartı ibraz şartı aranmamaktadır.

Charter uçuşlardaki çocuk/bebek indirimleri hakkında bilgi alabilirmiyim?

0-2 yaş arası çocuklara, bebek indirimi uygulanmaktadır.2 yaşından gün almamış olmalıdır.İndirim miktarı;uçuş tarihine,gidilecek yere,uçak tipine ve yer durumuna göre değişgenlik göstermektedir.Güncel indirimler için lütfen sitemizi takip ediniz.Bunun yanısıra;2 yaşından gün almış çocuklar,yetişkin sınıfında ücretlendirilmektedir.

Biletin üstünde yazan "Hizmet Bedeli" nedir?

Biletleme Hizmet Bedeli, SunBilet.com telefonla satış merkezi, SunBilet.com satış ofisi yada www.sunbilet.com adresi üzerinden gerçekleştirilen biletler için tahsil edilen hizmet bedelidir.

İPTAL-İADE-DEĞİŞİKLİK

Yolcumuzun isteğine bağlı, ya da yolcudan kaynaklanan herhangi bir sebeple SunBilet.com bu bileti,charter uçuş kuralları gereği olarak İPTAL EDEMEZ ve PARA İADESİ YAPAMAZ.

Ancak, Ortaklığımız'dan kaynaklanan sefer iptalleri durumunda, konfirme rezervasyonun yolcuya sağlanamaması vs durumlarda, yolcunun iade talep etmesi halinde, söz konusu bilet için alternatif uçuş sunulmaktadır.Ne varki,sunucağımız alternatiflerin ,yolcumuzun programına uymaması halinde,biletleme hizmet bedeli kesilerek iadesi yapılmaktadır.

GRUP REZERVASYONU

Internet üzerinden grup rezervasyonu yapılabilir mi?

Maalesef internet üzerinden grup rezervasyonu yapılamamaktadır. Grup rezervasyonlarınız için lütfen ofisimize telefon yada e-posta yoluyla başvurunuz.

Kaç kişilik rezervasyon grup rezervasyonu olarak kabul edilmektedir?

10 kişi ve üzerindeki rezervasyonlar, grup rezervasyon olarak kabul edilmektedir.

 

Bu sayfada belirtilmeyen sorularınız için,lütfen bizimle iletişime geçinizEV SSL Certificate